Providing you the best range of dell latitude e5270 laptop, dell latitude e7470, dell latitude e 7450 laptop, dell latitude e5450 laptop, dell latitude e7480 and dell latitude 7420 laptop with effective & timely delivery.
₹ 12500 / Piece Get Latest Price
| Series | Latitude |
| Installed RAM | 8 GB |
| Storage Capacity | 256 GB |
| Processor | CORE i5 |
| Screen Size | 12.5 inches |
| Product Line | Latitude |
| Operating System | DOS |
| RAM | 8 GB |
| Model Name/Number | Latitude E5270 |
| Hard Drive Size | 256 GB |
| Usage | Business |
| Graphics | Integrated |
| Color | BLACK |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 13500 / Piece Get Latest Price
| Installed RAM | 8 GB |
| Storage Capacity | 256 GB |
| Processor | INTEL CORE I5 |
| Screen Size | 14.1'' |
| Product Line | Latitude |
| Operating System | DOS / No OS |
| RAM | 8GB RAM DDR4 |
| Series | LATITUDE |
| Model Name/Number | DELL LATITUDE E7470 |
| Hard Drive Size | 512 GB M.2 SSD |
| Brand | Dell |
| Laptop Weight | Less than 2KG |
| Color | BLACK |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 11000 / Piece Get Latest Price
| Series | LATITUDE |
| RAM | 4GB |
| Processor | CORE I5 |
| Brand | Dell |
| Hard Drive Size | 128gb M-sata |
| Model Name/Number | DELL LATITUDE E7450 |
| Screen Size | 14.1'' |
| Color | BLACK |
| Laptop Weight | Less than 2KG |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Processor | CORE I5 |
| RAM | 8GB |
| Series | LATITUDE |
| Screen Size | 14.1'' |
| Hard Drive Size | 256 GB |
| Color | BLACK |
| Model Name/Number | DELL LATITUDE E5450 |
| Brand | Dell |
| Laptop Weight | Less than 2KG |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 18500 / Piece Get Latest Price
| Processor | Core i7 |
| RAM | 16 GB |
| Screen Size | 14 inches |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| Series | Latitude |
| Operating System | DOS |
| Battery Backup | 2 Hours |
| Color | BLACK |
| Weight | 1.5 KG |
| PRICE | 15500 |
Minimum order quantity: 5 Piece
Dell Latitude E7480
Core i7
7th Generation
16gb DDR4 Ram single slot
512gb M.2 SSD
Webcam
Display 14.1
Without Adapter
₹ 27500 / Piece Get Latest Price
| Processor | Intel Core i7 |
| Hard Drive Size | 512 GB |
| RAM | 16 GB |
| Screen Size | 14 inches |
| Series | Latitude |
| Model Name/Number | latitude 7420 |
| Operating System | DOS |
| Color | GREY |
DELL LATITUDE 7420
* 𝐈𝐦𝐩𝐨𝐫𝐭 𝐀 𝐆𝐫𝐚𝐝𝐞 𝐂𝐨𝐧𝐝𝐢𝐭𝐢𝐨𝐧
* 𝐁𝐮𝐥𝐤 𝐐𝐭𝐲 𝐀𝐯𝐚𝐢𝐥𝐚𝐛𝐥𝐞
₹ 26500 / Piece Get Latest Price
| Processor | Intel Core i7 |
| Series | Latitude |
| Storage Capacity | 512 GB |
| Product Line | Latitude |
| Screen Size | 13.3 inch |
| Operating System | DOS |
| Storage Type | NVME |
| Usage | Business |
| Graphics | Integrated |
| Installed RAM | 8 GB |
| RAM | 16 GB |
Minimum order quantity: 5 Piece
| Feature | Specification |
|---|---|
| CPU | Intel® Core™ i7-11th Generation |
| Display | 13.3″ FHD (1920×1080) IPS |
| Graphics | Intel Iris® Xe |
| RAM | 16 GB DDR4 in-built |
| Storage | 256 GB NVMe SSD |
| Ports | 2× Thunderbolt 4, USB-A, HDMI |
| Wireless | Wi-Fi 6, Bluetooth |
| Battery | ~63 Wh |
📌 Ideal For
|
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Series | Latitude |
| Processor | Core i5 |
| RAM | 8 GB |
| Model Name/Number | Latitude E5440 |
| Hard Drive Size | 500 GB |
| Screen Size | 14.1 inches |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Gopal Thakur (Director)
Ayaan Techno World Private Limited
142, Fie Ind Area, Patparganj, PPG, Opp Tubewell
New Delhi - 110092, Delhi, India