Our product range includes a wide range of dell latitude e7480, dell latitude e 5400 laptop, dell latitude e5480, dell latitude e5590, dell latitude 5320 and refurbished dell latitude e6440.
₹ 13500 / Piece Get Latest Price
| Processor | CORE I5 |
| Screen Size | 14.1'' |
| RAM | 8GB RAM DDR4 |
| Series | LATITUDE |
| Brand | Dell |
| Laptop Weight | Less than 2KG |
| Color | BLACK |
| Model Name/Number | LATITUDE E7480 |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 15500 / Piece Get Latest Price
| Installed RAM | 8 GB |
| Condition Grade | Grade A |
| Storage Capacity | 256 GB |
| Usage Type | Office Use |
| Processor | CORE I7 |
| Screen Size | 14.1'' |
| Product Line | Latitude |
| Operating System | DOS |
| RAM | 16GB DDR 4 RAM |
| Series | LATITUDE |
| Model Name/Number | DELL LATITUDE E5400 |
| Brand | Dell |
| Storage Type | SSD |
| Laptop Weight | Less than 2KG |
| Color | Grey |
₹ 13000 / Piece Get Latest Price
| Color | BLACK |
| Processor | CORE I5 |
| RAM | 8GB DDR4 RAM |
| Series | LATITUDE |
| Model Name/Number | DELL LATITUDE E5480 |
| Brand | Dell |
| Screen Size | 14.1'' |
| Laptop Weight | Less than 2KG |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 15500 / Piece Get Latest Price
| Processor | Core i5 |
| Hard Drive Size | 256 GB |
| RAM | 16 GB |
| Screen Size | 15.6 inches |
| Series | Latitude |
| Model Name/Number | E5590 |
| Operating System | DOS |
| Graphic Card | intel UHD grpahic 620 |
| Battery Backup | 2 Hours |
| Color | BLACK |
DELL LATITUDE E5590
Core i5 | 8th Generation
8gb DDR4 Ram | 256gb M.2 SSD
intel UHD grpahic 620
Webcam | Numeric keypad
Display 15.6
Without Adapter
₹ 22500 / Piece Get Latest Price
| Processor | Intel Core i5 |
| Series | Latitude |
| Installed RAM | 16 GB |
| RAM | 16 GB |
| Storage Capacity | 256 GB |
| Product Line | Latitude |
| Screen Size | 13.3 inch |
| Operating System | DOS |
| Storage Type | NVME |
| Usage | Business |
| Graphics | Integrated |
Minimum order quantity: 5 Piece
| Feature | Specification |
|---|---|
| CPU | Intel® Core™ i5-11th Generation |
| Display | 13.3″ FHD (1920×1080) IPS |
| Graphics | Intel Iris® Xe |
| RAM | 16 GB DDR4 in-built |
| Storage | 256 GB NVMe SSD |
| Ports | 2× Thunderbolt 4, USB-A, HDMI |
| Wireless | Wi-Fi 6, Bluetooth |
| Battery | ~63 Wh |
📌 Ideal For
|
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Condition Grade | Grade A |
| Usage Type | Office Use |
| Storage Type | SSD |
| Processor | CORE I5 |
| RAM | 4GB |
| Screen Size | 14.1'' |
| Storage Capacity | 256 GB |
| Refurb Grade | Grade A |
| Color | Silver |
| Series | LATITUDE |
| Model Name/Number | DELL LATITUDE E6440 |
| Hard Drive Size | 256 GB SSD |
| Brand | Dell |
| Laptop Weight | 2KG to 4KG |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Gopal Thakur (Director)
Ayaan Techno World Private Limited
142, Fie Ind Area, Patparganj, PPG, Opp Tubewell
New Delhi - 110092, Delhi, India